Strona główna
Smartfon
Tutaj jesteś

Filmy VR – jak wybrać najlepsze?

11 września, 2019


VR to symulowane doświadczenie, które może być podobne lub całkowicie różnić się od realnego świata. Zastosowania rzeczywistości wirtualnej mogą obejmować rozrywkę oraz cele edukacyjne. Obecnie standardowe systemy rzeczywistości wirtualnej wykorzystują zestawy rzeczywistości wirtualnej lub środowiska z wieloma projektami do generowania realistycznych obrazów, dźwięków i innych wrażeń, które symulują fizyczną obecność użytkownika w środowisku wirtualnym. Osoba korzystająca ze sprzętu wirtualnej rzeczywistości może rozglądać się po sztucznym świecie, poruszać się w nim i wchodzić w interakcje z wirtualnymi funkcjami lub przedmiotami. Efekt ten jest zwykle tworzony przez zestawy słuchawkowe VR składające się z zamontowanego na głowie wyświetlacza z małym ekranem przed oczami, ale można go również stworzyć poprzez specjalnie zaprojektowane pokoje z wieloma dużymi ekranami. Rzeczywistość wirtualna zazwyczaj zawiera sprzężenie dźwiękowe i wideo, ale może również pozwalać na inne rodzaje sprzężeń sensorycznych i siłowych dzięki technologii haptycznej.

Wiele osób zastanawia się skąd brać filmy do okularów VR. Jedną z metod realizacji wirtualnej rzeczywistości jest rzeczywistość wirtualna oparta na symulacji. Symulatory jazdy, na przykład, sprawiają, że kierowca ma wrażenie, jakby faktycznie prowadził rzeczywisty pojazd, przewidując ruch pojazdu spowodowany przez dane wejściowe kierowcy i przekazując kierowcy odpowiednie sygnały wizualne, ruchowe i dźwiękowe.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości opartej na obrazie awatara ludzie mogą dołączyć do wirtualnego środowiska w postaci prawdziwego wideo, a także awatara. Można uczestniczyć w rozproszonym środowisku wirtualnym 3D w formie zwykłego awatara lub prawdziwego wideo. Użytkownik może wybrać własny typ uczestnictwa w zależności od możliwości systemu. W rzeczywistości wirtualnej opartej na projektorze modelowanie rzeczywistego środowiska odgrywa istotną rolę w różnych aplikacjach rzeczywistości wirtualnej, takich jak nawigacja robotów, modelowanie konstrukcji i symulacja samolotu. System rzeczywistości wirtualnej oparty na obrazach zyskuje na popularności w społecznościach zajmujących się grafiką komputerową i wizją komputerową. Podczas generowania realistycznych modeli niezbędna jest dokładna rejestracja pozyskanych danych 3D; zwykle kamera służy do modelowania małych obiektów w niewielkiej odległości.

Rzeczywistość wirtualna jest najczęściej używana w aplikacjach rozrywkowych, takich jak gry wideo i kino 3D. Zestawy słuchawkowe do wirtualnej rzeczywistości zostały po raz pierwszy wydane przez firmy produkujące gry wideo na początku połowy lat 90. Filmy VR są coraz częściej dostępne w Internecie, co z całą pewnością jest ogromną zaletą. W naukach społecznych i psychologii rzeczywistość wirtualna stanowi opłacalne narzędzie do badania i powielania interakcji w kontrolowanym środowisku. Rzeczywistość wirtualna ma wiele aspektów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Długotrwałe korzystanie z rzeczywistości wirtualnej spowodowało wiele niepożądanych objawów.

Redakcja

Redakcja NixonNow.pl zapewnia czytelnikom rzetelne informacje, praktyczne porady oraz inspiracje z zakresu nowoczesnych technologii, wspierając ich w świadomym korzystaniu z cyfrowych rozwiązań oraz w poszukiwaniu najlepszych produktów dostępnych na rynku. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy oraz promowanie innowacyjnego podejścia do wykorzystania technologii w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Smartwatch sportowy
telefon

Jesteś zainteresowany reklamą?