Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Mysz wertykalna – wszystko na temat

29 czerwca, 2019

Mysz komputerowa, często nazywana po prostu myszą, to ręczne urządzenie wskazujące, które wykrywa dwuwymiarowy ruch względem powierzchni. Ruch ten jest zazwyczaj tłumaczony na ruch wskaźnika na wyświetlaczu, co umożliwia płynną kontrolę graficznego interfejsu użytkownika. Pierwsza publiczna demonstracja myszy sterującej systemem komputerowym miała miejsce w 1968 roku. Początkowo podłączona do komputera wiele nowoczesnych myszy było bezprzewodowych, polegając na komunikacji radiowej krótkiego zasięgu z podłączonym systemem. Myszy pierwotnie używały kulki toczącej się po powierzchni do wykrywania ruchu, ale współczesne myszy często mają czujniki optyczne, które nie mają ruchomych części. Oprócz przesuwania kursora myszy komputerowe mają jeden lub więcej przycisków umożliwiających takie operacje, jak wybranie pozycji menu na wyświetlaczu. Myszy często mają także inne elementy, takie jak powierzchnie dotykowe.
Najwcześniejsze myszy optyczne wykryły ruch na zadrukowanych powierzchniach podkładek pod mysz, podczas gdy nowoczesna mysz optyczna LED działa na większości nieprzezroczystych, rozproszonych powierzchni; zwykle nie jest w stanie wykryć ruchu na powierzchniach zwierciadlanych, takich jak wypolerowany kamień. Diody laserowe są również używane do lepszej rozdzielczości i precyzji, poprawiając wydajność na nieprzezroczystych powierzchniach zwierciadlanych. Bezprzewodowe myszy optyczne zasilane bateryjnie przerywają diodę LED w celu oszczędzania energii i świecą światłem ciągłym tylko po wykryciu ruchu. Mysz wertykalna cieszy się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ myszy ma na celu zapewnienie optymalnego komfortu i unikanie urazów, takich jak zespół nadgarstka, zapalenie stawów i inne powtarzające się urazy spowodowane przeciążeniem. Został zaprojektowany tak, aby pasował do naturalnej pozycji i ruchów dłoni, aby zmniejszyć dyskomfort.

Myszka wertykalna jest niesamowicie stabilna i wytrzymała – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Podczas trzymania typowej myszy skrzyżowane są kości łokciowe i promieniowe na ramieniu. Niektóre projekty próbują umieścić dłoń bardziej pionowo, więc kości przyjmują bardziej naturalną równoległą pozycję. Te myszy są specjalnie zaprojektowane do użytku w grach komputerowych. Zazwyczaj używają szerokiej gamy elementów sterujących i przycisków, a ich konstrukcje różnią się radykalnie od tradycyjnych myszy. Często zdarza się, że myszy do gier, zwłaszcza te przeznaczone do użytku w grach strategicznych czasu rzeczywistego. Niektóre zaawansowane myszy od producentów gier pozwalają również użytkownikom dostosowywać ciężar myszy, dodając lub odejmując ciężary, aby umożliwić łatwiejszą kontrolę. Ergonomiczna jakość jest również ważnym czynnikiem dla myszy do gier, ponieważ dłuższy czas gry może sprawić, że dalsze korzystanie z myszy będzie niewygodne. Niektóre myszy zostały zaprojektowane tak, aby miały regulowane funkcje. Mysz wertykalna jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie, co jest dużą zaletą.

zarządzanie infrastrukturą serwerową

Redakcja

Redakcja NixonNow.pl zapewnia czytelnikom rzetelne informacje, praktyczne porady oraz inspiracje z zakresu nowoczesnych technologii, wspierając ich w świadomym korzystaniu z cyfrowych rozwiązań oraz w poszukiwaniu najlepszych produktów dostępnych na rynku. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy oraz promowanie innowacyjnego podejścia do wykorzystania technologii w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Projektory NEC
Zalety ergonomicznych podkładek pod mysz
sklep internetowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

sklep internetowy