Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Dla kogo mysz pionowa?

22 lipca, 2019

Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem zawsze może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Cierpi nasz kręgosłup, stawy, oczy. A nie zawsze da się ograniczyć czas spędzamy przy komputerze – wystarczy, że wykonujemy pracę, która wymaga tego, by sporą część dnia siedzieć przed ekranem. Fani rozrywki takiej jak gry komputerowe też niekoniecznie będą chcieli zrezygnować ze swojego hobby. Na szczęście obecnie dostępne są ciekawe rozwiązania technologiczne które mają na celu poprawienie jakości naszej pracy przy komputerze i minimalizację szkodliwych konsekwencji nadmiaru godzin spędzanych przed ekranem komputera.Jednym z takich ciekawych i dość banalnie wyglądających rozwiązań jest myszka pionowa. Co to jest mysz pionowa? To mysz do komputera która wyprofilowana jest w inny sposób niż klasyczna, zwykła myszka. Mysz pionowa sprawia, że inaczej ustawiamy dłoń w czasie jej używania – nie układamy jej na płasko, ale raczej chwytamy ją jakby bokiem. Taki chwyt jest korzystniejszy i bardziej naturalny dla naszego nadgarstka i całej dłoni w ogóle. Mysz pionowa sprawia też, że wykonujemy mniej ruchów całą ręką. Jakie są efekty stosowania gadżetu, jakim jest myszka pionowa? Przede wszystkim po całym dniu pracy z komputerem będziemy czuli się mniej zmęczeni – nie będą bolały palce czy stawy ręki. W dłuższej perspektywie używanie myszy pionowej minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych powikłań zdrowotnych, takich jak zespół cieśni nadgarstka. Dlatego mysz pionowa sprawdzi się zarówno u osób, których praca zawodowa opiera się o korzystanie z komputera, a także u zapalonych graczy, którzy nie chcą rezygnować ze swojego hobby ani się ograniczać.
Wszystko ma swoje zalety, ale również i wady. Myszka pionowa wady i zalety również ma. Jakie są wady? Mysz pionowa, choć bardzo popularna na zachodzie Europy, w Polsce wciąż mało znana. W firmach gdzie wykorzystuje się pracę na komputerze mało kiedy spotyka się pracowników, którzy korzystają z myszy pionowej. Wyjątkami są tu firmy z siedzibami zagranicą a także niektóre nowoczesne korporacje dbające o komfort i jakość pracy swoich pracowników, które są na bieżąco z nowymi trendami. A szkoda, że ta moda wciąż nie przyszła do Polski – na pewno przyniosłaby wiele korzyści. Warto porozmawiać ze swoim szefem o możliwości zastąpienia starych, zwykłych myszek właśnie takimi myszkami pionowymi. Z drugiej jednak strony, większość z nas po prostu przyzwyczaiła się do korzystania ze zwykłych myszek. Myszka pionowa nieco różni się w użyciu od klasycznych i na pewno znajdą się osoby, którym jej kształt i sposób korzystania niekoniecznie przypadnie do gustu.
Podsumowując, myszka pionowa wady i zalety – trzeba przyznać, że zalety jakie niesie dla naszego zdrowia są imponujące i na pewno warto spróbować korzystania z takiego sprzętu. Niemniej, na pewno nie przypadnie wszystkim do gustu. Pocieszeniem jest to, że nie kosztują zbyt wiele – nawet gdy będzie to nietrafiony zakup, nie zmarnujesz dużej sumy pieniędzy.

zarządzanie infrastrukturą serwerową

Redakcja

Redakcja NixonNow.pl zapewnia czytelnikom rzetelne informacje, praktyczne porady oraz inspiracje z zakresu nowoczesnych technologii, wspierając ich w świadomym korzystaniu z cyfrowych rozwiązań oraz w poszukiwaniu najlepszych produktów dostępnych na rynku. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy oraz promowanie innowacyjnego podejścia do wykorzystania technologii w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Projektory NEC
Zalety ergonomicznych podkładek pod mysz
sklep internetowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

sklep internetowy