Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Jak działa klawiatura dla leworęcznych?

22 lipca, 2019


Na rynku występuje wiele klawiatur, które dzięki swoim zastosowaniom są w stanie dopieścić niemalże każdego gracza czy pracownika biurowego, którego zadaniem jest spędzanie większości czasu przy klawiaturze, co pozwoli na wykonywanie swojej pracy najlepiej jak potrafi, a co za tym idzie jej jakość musi być wówczas wyjątkowo solidna. Jak z każdym produktem na rynku pojawia się wiele produktów dopasowanych indywidualnie pod potrzeby klientów. Jednym z takich rozwiązań są także klawiatura dla leworęcznych, które dzięki swojemu wyjątkowemu wyprofilowanemu wyglądowi są w stanie dać komfort użytkowania komputera na co dzień jednocześnie bez rezygnacji z własnych przyzwyczajeń.Klawiatury stworzone dla osób leworęcznych przede wszystkim różnią się od zwykłych klawiatur jedynie poprzez ustawienie gdzie indziej części numerycznej. Tym samym zarówno strzałki, jak i cyfry będą mieć miejsce po lewej stronie, co przyczyni się do tego, że prawa dłoń otrzyma dużo przyjemniejszy i łatwiejszy dostęp do klawiszy związanych z literami. Jednocześnie lewa dłoń może swobodnie i wygodnie być zajęta pracą z myszką. Klawiatury dla leworęcznych są stworzone by mogły być doskonałym wyborem i przyjemna rozrywką dla osób miłośników gier akcji czy strzelanek, jak i tych, którzy od sprzętu oczekują zarówno pełnego komfortu, mnóstwa wygody i niebagatelnej skuteczności związanej z długim czasem spędzanym podczas wielogodzinnego grania w gry. Obecnie jednak sprzęt komputerowy dla osób leworęcznych nie jest jakimś szczególnie dużym priorytetem dla producentów akcesoriów komputerowych toteż można mieć wrażenie, że kwestia ich komfortu jest nieco spychana w niebyt i traktowana po prostu bardzo po macoszemu. Klawiatury dla leworęcznych są sprzętem o dosyć ciężkim wyborze jeśli chcemy się w niego zaopatrzyć. Na próżno szukać tego produktu w sklepach, gdzie jest praktycznie niedostępny jeśli mówimy o sklepach stacjonarnych. Można odpowiedni zestaw zamówić wysyłkowo, ale ze względu na swój i unikatowy charakter wysyłka przeważnie jest stosunkowo droga.
Klawiatura dla graczy leworęcznych będzie rozwiązaniem, którego poszukują też gracze, którzy wolą użyć strzałki zamiast wsad by móc pozwolić sobie na wykonanie kluczowych funkcji w grze i podczas codziennej pracy z komputerem.
Ze względu na jej wspomniany wyjątkowy charakter cechą wiodąca klawiatur dla leworęcznych jest blok numeryczny po lewej stronie. Wtedy klawisze WSAD (które normalnie służą jako klawisze poruszania w grach postacią) zmieniają umiejscowienie i odnaleźć je można bliżej prawej strony, dzięki czemu co nie ma już zmęczenia wywołanego efektem intensywnego grana przy nieodpowiednio dobranej klawiaturze. Przy normalnym graniu układ klawiatury zmusza często osoby leworęczne do skręcania całego ciała i postawy ciała bardzo niewygodniej przy normalnym użytkowaniu ze względu na przymus obsługiwania klawiszy akcyjnych prawą ręką. Dodatkowe dolegliwości jakie napotyka gracz to przemożny ból nadgarstka wynikający z niekorzystnego ustawienia dłoni i palców pod dziwnym kątem.

Redakcja

Redakcja NixonNow.pl zapewnia czytelnikom rzetelne informacje, praktyczne porady oraz inspiracje z zakresu nowoczesnych technologii, wspierając ich w świadomym korzystaniu z cyfrowych rozwiązań oraz w poszukiwaniu najlepszych produktów dostępnych na rynku. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy oraz promowanie innowacyjnego podejścia do wykorzystania technologii w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Projektory NEC
Zalety ergonomicznych podkładek pod mysz
sklep internetowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

sklep internetowy