Strona główna
Smartfon
Tutaj jesteś

Akcelerometr w telefonie. Przydatny gadżet?

10 września, 2019

kcelerometr to urządzenie mierzące właściwe przyspieszenie. Bardzo czułe akcelerometry są elementami bezwładnościowych systemów nawigacyjnych do samolotów i pocisków. Akcelerometry służą do wykrywania i monitorowania drgań w wirujących maszynach. Są używane w komputerach typu tablet i aparatach cyfrowych, dzięki czemu obrazy na ekranach są zawsze wyświetlane pionowo. Są także stosowane w dronach do stabilizacji lotu. Skoordynowane akcelerometry mogą być stosowane do pomiaru różnic we właściwym przyspieszeniu, zwłaszcza grawitacji, nad ich separacją w przestrzeni; tj. gradient pola grawitacyjnego.
Dostępne są modele jedno- i wieloosiowe akcelerometru do wykrywania wielkości i kierunku właściwego przyspieszenia, jako wielkości wektorowej, i mogą być używane do wykrywania orientacji, koordynowania przyspieszenia, wibracji, wstrząsów i upadków w medium rezystancyjnym. Akcelerometry mikro-mechaniczne systemów mikro-elektromechanicznych są coraz częściej obecne w przenośnych urządzeniach elektronicznych i kontrolerach gier wideo, aby wykryć pozycję urządzenia lub zapewnić wejście do gry. Akcelerometr mierzy właściwe przyspieszenie, którego doświadcza w stosunku do swobodnego opadania, i jest przyspieszeniem odczuwanym przez ludzi i przedmioty. Innymi słowy, w dowolnym punkcie czasoprzestrzeni zasada równoważności gwarantuje istnienie lokalnej bezwładnościowej ramy, a akcelerometr mierzy przyspieszenie względem tej ramy. Inercyjny system nawigacyjny to pomoc nawigacyjna, która wykorzystuje komputer i czujniki ruchu. Inne terminy odnoszące się do inercyjnych systemów nawigacyjnych lub blisko powiązanych urządzeń obejmują bezwładnościowy system prowadzenia, inercyjną platformę odniesienia i wiele innych odmian.

Sam akcelerometr nie jest odpowiedni do określania zmian wysokości na odległościach, na których znaczny jest spadek grawitacji w pionie, na przykład w samolotach i rakietach. W przypadku gradientu grawitacyjnego proces kalibracji i redukcji danych jest niestabilny numerycznie. Akcelerometr w telefonie ma naprawdę wiele zalet. Akcelerometry są coraz częściej włączane do osobistych urządzeń elektronicznych w celu wykrycia orientacji urządzenia, na przykład ekranu wyświetlacza. Czujnik swobodnego spadania to akcelerometr używany do wykrywania, czy system został upuszczony i spada. Następnie może zastosować środki bezpieczeństwa, takie jak zaparkowanie głowicy dysku twardego, aby zapobiec awarii

Akcelerometr zasada działania jest banalnie prosta. To urządzenie znajduje się w wielu popularnych produktach komputerowych i konsumenckich wytwarzanych przez różnych producentów. Jest również wykorzystywany w niektórych rejestratorach danych do monitorowania operacji obsługi kontenerów wysyłkowych. Długość czasu swobodnego spadania służy do obliczenia wysokości spadku i oszacowania wstrząsu opakowania. Niektóre smartfony, cyfrowe odtwarzacze audio i osobiste cyfrowe asystenty zawierają akcelerometry do kontroli interfejsu użytkownika; często akcelerometr służy do wyświetlania widoków poziomych lub pionowych ekranu urządzenia, w zależności od sposobu trzymania urządzenia. Apple wprowadził akcelerometr do każdej generacji iPhone’a, iPada i iPoda touch, a także do każdego iPoda nano od 4. generacji. Wraz z regulacją widoku orientacji akcelerometry w urządzeniach mobilnych mogą być również używane jako pedometry w połączeniu ze specjalistycznymi aplikacjami.

zarządzanie infrastrukturą serwerową

Redakcja

Redakcja NixonNow.pl zapewnia czytelnikom rzetelne informacje, praktyczne porady oraz inspiracje z zakresu nowoczesnych technologii, wspierając ich w świadomym korzystaniu z cyfrowych rozwiązań oraz w poszukiwaniu najlepszych produktów dostępnych na rynku. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy oraz promowanie innowacyjnego podejścia do wykorzystania technologii w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

telefon

Aplikacja do okularów 3d

11 września, 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?